Druhý zářijový víkend nabídl veřejnosti opravdu spoustu společenských událostí a jednou z nich byla i Kunratická stopa. Tradiční pochoďák pro malé i velké, spojený s plněním zábavných úkolů, láká návštěvníky již bezmála 40 let. Letošní ročník uvítal 78 dětí a jednou tolik dospělých.

Všichni se po startu vydali na pětikilometrovou trať, na níž plnili úkoly. Na třech tradičních zastaveních u hasičů, myslivců a fotbalistů, chtěly kontroly po návštěvnících předvézt dovednosti spojené s činností těchto spolků. Malí i velcí si tedy vyzkoušeli od hašení domečku, přes poznávání zvířat až po střelbu míčem na branku. Na trati se však objevily i jiné záludnosti. Pochodníci si vyzkoušeli Famfrpál z Harryho Pottera, plazením překonávali pirátskou dráhu, vyráběli si čelenku u indiánek, obírali loupežníky v kostkách, potrápili svá těla při gymnastice, pomáhali slepičce nosit vodu pro kohoutka a nakonec v roli holoubků pomáhali Popelce přebírat luštěniny.

Po splnění posledního úkolu už všichni zamířili do cíle, který tentokrát vítal účastníky v areálu Jedničky. Zde na ně čekalo občerstvení a tradiční táborák pro přípravu opékaných buřtů. Děti měly v cíli ještě jeden tajný úkol. Musely projít Jedničku a najít písmena, z nichž postupně složily tajenku. Disciplína pro ně nebyla jednoduchá, neboť dům je to rozlehlý, ale společnými silami nakonec vyluštily jméno obce, v níž si užili sobotní dopoledne.

Závěrem nezbývá než poděkovat všem účastníkům za přízeň a návštěvu, pořadatelům za jejich skvělou práci a přírodě za

Nádherné počasí, které celou akci doprovázelo. Báječnou atmosféru pro obec ve fotografiích zachytil Petr Bíma z portálu Freedlantsko.eu.

Milan Götz, starosta  obce Kunratice
Pro Obecní úřad Kunratice nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.bima.cz

 

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Den otevřených dveří v ZF Frýdlant

Areál závodu ZF Frýdlant, Žitavská 142116. září 2023 od 10 hodin10:00 Zahájení FAMILY DAY11:00 Slack show mimo stageSlack line workshop mimo stage13:00 Balonková show stageBalonkový workshop mimo stage14:00 Honza Popleta stage15:00 Kouzelník...

číst více

Pin It on Pinterest