V sobotu, 23. září 2023 byl Dětřichov dějištěm skvělé události, která zaujala nejen místní obyvatelstvo, ale i širší veřejnost. Precizně na dvě odpolední hodiny byly naplánovány slavnostní oslavy, které byly spojeny s otevřením nového veřejného sportoviště, skvělého prostoru, který byl vytvořen pro potěšení všech sportovních nadšenců a místních občanů.

Celá akce začala slavnostním přestřižením pásky, které symbolizovalo otevření tohoto nového sportovního rajónu. Tohoto čestného úkolu se ujala starostka obce s podporou dalších zástupců obce, sportovního světa a dalších činovníků společenského života regionu. Po přestřižení stuhy bylo s potleskem a radostí všech přítomných oficiálně předáno nové sportoviště.

Následně byly předány pamětní listy těm, kteří přiložili ruku k dílu na tomto projektu. Bez jejich práce a odhodlání by se tento projekt nikdy nestal skutečností.

Poté jsme měli tu čest slyšet proslovy pozvaných hostů, kteří sdíleli své myšlenky spojené s tímto významným dnem. Mnozí zdůrazňovali důležitost sportu pro zdraví a společenský život, které na novém sportovišti budou možné.

Následovala prohlídka sportovního areálu, kde místní obyvatelé i návštěvníci měli možnost podívat se na všechny nové sportovní plochy a zařízení, které jsou nyní k dispozici. Všichni byli nadšeni z možností, které nový areál nabízí.

Na programu byl také fotbalový zápas mezi týmy Viktoria Dětřichov a SK Bílý Potok. Domácí tým TJ Viktoria Dětřichov zvítězil s výsledkem 9:0 a zajistil skvělý zážitek pro všechny fanoušky a ukázal, že nově otevřené sportoviště bude využito naplno.

Po zápase následovala volná zábava, kterou si užili jak děti, tak i dospělí. Aby nikdo nehladověl, bylo zajištěno občerstvení, které se setkalo s velkým zájmem.

Celý projekt byl hrazen z rozpočtu obce za podpory Ministerstva pro místní rozvoj a Libereckého kraje. Mezi čestnými hosty byl nejstarší člen klubu pan Jaroslav Tíma, senátor za Liberecko Michael Canov a představitelé obcí Kunratice a Višňová – starosta Milan Götz a Ing. Michal Scheidl. Ing. Luděk Suchomel, který se podílel na přípravě a realizaci projektu, byl také přítomen.

Celý den byl naplněn přátelskou a radostnou atmosférou, která ukázala, jak důležité je pro komunitu mít místo, kde se mohou věnovat sportu a aktivně trávit volný čas.

Pro Obecní úřad Dětřichov nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.bima.cz

 

Žehnání obnovenému pomníku obětem první světové války a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny v Dětřichově / Fotoreportáž

Žehnání obnovenému pomníku obětem první světové války a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny v Dětřichově / Fotoreportáž

V sobotu 18. listopadu 2023 jsme slavnostně požehnali obnovenému pomníku obětem první světové války v Dětřichově a instalaci čtrnácti skleněných stanic Křížové cesty smíření v zahradě u kostela sv. Anny. Mezi hosty, kteří se této významné události zúčastnili, byli...

číst více
Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Od roku 2022 přibylo na Frýdlantsko 600 ukrajinských uprchlíků. Mnoho jich už region opustilo, ale mnoho jich u nás zůstává. Aktuální situace je trochu nepřehledná, jedná se o 200-500 osob. Projekt Na odnomu korabli pomáhá uprchlíkům z celého...

číst více
Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Frýdlantsko je těžký kraj. Na relativně velkém prostoru nás žije 24,7 tisíc a jsme roztroušeni po 18 obcích. Máme tu 3 střední školy (1 106 žáků), 15 základních škol (2 276 žáků) a 14 mateřských škol (805 dětí). Naše děti učí 296 učitelů v mateřských (78)...

číst více
Dýně, strašidelné hry a výborná zábava!

Dýně, strašidelné hry a výborná zábava!

Přijďte s vašimi malými strašidélky Halloweenskou party, kterou pro vás připravuje komunitní centrum Free-club ve Frýdlantu. Tuto legraci plnou hrůzostrašných překvapení začínáme v úterý 31.října 2023 od 16.00 hodin ve frýdlantské besedě. Nebude...

číst více

Pin It on Pinterest