V sobotu 25. listopadu 2023 se v Lázních Libverda v regionu Frýdlantsko konala každoroční slavnostní ceremonie, při které byl za velkého nadšení a radosti, především těch nejmenších, rozsvícen vánoční strom.
 
Tento magický večer, i vzhledem k prvnímu napadnutému sněhu letošního předadventního období, byl doplněn řadou aktivit, které přilákaly obyvatele Libverdy i přespolní  návštěvníky k účasti na této trdiční akci. V rámci tohoto zimního podvečera se uskutečnil nánoční minitrh, jehož organizací se prezentovala Základní škola Lázně Libverda ve spolupráci s Levandulovnou Raspenava.
 
Neodmyslitelnou součástí programu bylo roztomilé vystoupení dětí z Mateřské školy Lázně Libverda, které rozzářilo tváře všech přítomných. Vánoční atmosféru ještě umocnila Vánoční pošta společně s vyhlášením vítězů soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu. A jak je již v Lázních Libverda zvykem, návštěvníci měli možnost obdivovat detailně zpracovaný Libverdský betlém, který je každoročním svědkem lokálních tradic a uměleckého řemesla.
 
Celý večer byl hudebně obohacen díky vystoupení talentovaného souboru Bohemia Universal Band, který svými melodiemi dodal akci pravý vánoční duch. Gastronomický zážitek pak zajišťovala Pizzerie u Růženky, nabízející svůj vyhlášený sortiment, který pohladil chuťové buňky všech přítomných.
 
Vrcholným momentem bylo rozsvícení vánočního stromu  v 17 hodin u Bikecentra Libverda, kde se sešli Mikuláš, anděl a čert, aby obdarovali děti a přinesli radost a naději do srdcí všech, kteří se této nezapomenutelné události zúčastnili.
 

Pro Obecní úřad Lázně Libverda nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.bima.cz

Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Na odnomu korabli – zapojujeme ukrajinské rodiny

Od roku 2022 přibylo na Frýdlantsko 600 ukrajinských uprchlíků. Mnoho jich už region opustilo, ale mnoho jich u nás zůstává. Aktuální situace je trochu nepřehledná, jedná se o 200-500 osob. Projekt Na odnomu korabli pomáhá uprchlíkům z celého...

číst více
Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Školy a školky na Frýdlantsku – Nová mapa vzdělání

Frýdlantsko je těžký kraj. Na relativně velkém prostoru nás žije 24,7 tisíc a jsme roztroušeni po 18 obcích. Máme tu 3 střední školy (1 106 žáků), 15 základních škol (2 276 žáků) a 14 mateřských škol (805 dětí). Naše děti učí 296 učitelů v mateřských (78)...

číst více

Pin It on Pinterest