Výstava Pohádkové světy Otfrieda Preußlera (1923 2013)

V pátek 16. února byla v křížové chodbě hejnického kláštera zahájena výstava Pohádkové světy Otfrieda Preußlera (1923-2013), která diváky uvede do života a díla libereckého rodáka a bezesporu nejvýznamnějšího spisovatele dětské literatury 20. století pocházejícího z Jizerských hor.

Na díle Preußlera vyrostly a vyrůstají generace dětí po celém světe. Pohádkové příběhy jako Malá Čarodějnice, Čarodějův učeň neboli Krabat, jsou jen zlomek z jeho rozsáhlé bibliografie. Výstavu v hejnickém klášteře zahájila paní Susanne Lindsay, kulturní attaché velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, která ve své řeči zavzpomínala na své dětství plné jeho knižních příběhů i význam Otfrieda Preußlere pro česko-německé vztahy. Výstavu je možné shlédnout denně od 10 do 17 hodin, a to až do 28. dubna.

Klášter Hejnice

Pro Klášter Hejnice nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.bima.cz

001 pohadkove svety 2024 klaster hejnice plakat
005 Oltfried Pressler 2024 plakat
Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více

Pin It on Pinterest