Naše náves ve Višňové

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další parkovací stání pro motorky a kola. Dále na návsi dojde ke zpevnění veškerých přístupových komunikací a chodníků – to vše ze zasakovacích, či zatravňovacích dílců. Uprostřed návsi bude umístěn osvětlený dřevěný rozcestník odkazující na všechny okolní osady obce Višňová a dále také elektronická úřední deska, která bude mimo jiné sloužit jako informační tabule. Celé prostranství bude doplněné stromky a zelení. Projekt dostal finanční podporu ve výši 1.703.243,-Kč z fondu malých projektů Turów. Zemní práce vyjdou obecní rozpočet na 881.218 Kč

„Obec Višňová souběžně požádala Krajský úřad Libereckého kraje o dotaci na servisní a nabíjecí stanici pro elektrokola a dále Ministerstvo pro místní rozvoj o finanční podporu na výstavbu veřejných WC“ říká starosta obce Višňová Michal Scheidl.

„Revitalizací by se Naše náves měla stát styčným bodem, tzv. rozcestníkem obce a výchozím místem pro turisty směřující například na kamennou stezku, která v současné chvíli získává svoji finální podobu v rámci projektu Za zviditelnění Pohanských kamenů“. Doplnil starosta obce Višňová.

Kompletní realizace by měla být hotová do konce listopadu letošního roku.

Zdroj: Obec Višňová

2022 freedlantsko eu visnova frydlantsko eu

Pin It on Pinterest