100 frydlantsko head bourka hory lide 2024 A freedlantsko 2024 liberecky kraj

Dramatický okamžik zasáhl skupinu turistů na polské straně Jizerských hor, když blesk udeřil do jejich středu. Sedm dětí a šest dospělých bylo zraněno v důsledku tohoto náhlého úderu. Podle portálu wyborcza.pl se tři ze zraněných nacházejí s popáleninami v nemocnici, avšak nejsou v ohrožení života. Ostatní byli po lékařské prohlídce propuštěni.

„Skupina čítala 24 osob, včetně dětí,“ uvedl Adam Tkocz, náčelník krkonošské skupiny polské horské služby GOPR, podle agentury PAP. „Jednalo se o jeden zájezd. Blesk zasáhl část skupiny, všechny jsme evakuovali do Świeradówa Zdróje.“

Kromě tří hospitalizovaných osob již ostatní zranění mohli po ošetření a důkladném lékařském vyšetření odejít domů.

Záchranáři obdrželi hlášení o nehodě ve čtvrtek kolem 14. hodiny. „V této oblasti nebyla zaznamenána žádná bouřka, takže se jednalo pravděpodobně o ojedinělý blesk,“ uvedl mluvčí hasičského sboru ve Vratislavi. „Na místo jsme vyslali pět jednotek hasičů,“ dodal s tím, že mezi zasaženými byli i děti s postižením.

Záchranáři z Jelení Góry, kteří zasahovali na místě, uvedli, že první informace hovořily o čtyřech zasažených lidech. „Když dorazily posádky sanitek, zjistily, že se jedná o více než dvě desítky lidí, a proto jsme museli vyslat posily,“ poznamenal Piotr Bednarek, mluvčí záchranné služby v Dolnoslezském vojvodství.

Zdroj: Novinky.cz

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest