duben, 2023

2023so29duben(duben 29)9.00ne25červen(červen 25)17.0063. členská výstava Jizerského fotoklubu HejniceKlášter Hejnice - Mezinárodní centrum duchovní obnovy, Klášterní 1 463 62 Hejnice Liberecký kraj(duben 29) 9.00 - (červen 25) 17.00 Druh akceHejnice,Veřejná akce,Výstava

299 vystava klaster jirezskohorsk fotoklub 2023 hejnice frydlantsko scaled

Podrobnosti

Tradiční výstava fotografií Jizerského fotoklubu Hejnice se koná ve dnech 29. dubna až 25. června 2023 ve výstavní síni Kláštera Hejnice.
Výstava je přístupná každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

V sobotu 29. dubna v 16 hod. byla ve výstavní síni Kláštera v Hejnicích zahájena pravidelná přehlídka tvorby členů hejnického fotoklubu. Letošní členská výstava uskutečněná s podporou Města a Kláštera Hejnice je tematicky i žánrově hodně pestrá a rozhodně stojí za návštěvu.

15 autorů tu na 39 fotografiích ukazuje nejrozmanitější možnosti, jak zachytit svět kolem nás ve výjimečných okamžicích a v zajímavých tématech – tak jak to dokáže jen fotoaparát. Žánrová a tematická pestrost vystavených snímků je dána už různorodým členským složení spolku a ještě znásobená odlišným osobním pojetím funkce fotografie, tak jak k němu jednotliví členové postupně dopracovali – od zobrazení něčeho zajímavého z okolního světa, přes vyprávění příběhů až k tematické a výtvarné abstrakci. K tradičním fotografickým žánrům jako jsou pohledy do krajiny a na krajinné detaily  v průběhu ročních období a ve změnách počasí, k zátiším, aktům, dokumentům i street foto přibyly letos významnější měrou právě abstraktní a výtvarně pojaté fotografie.

Na členské výstavě vystavují Martin Čepička, Luboš Berko, Jiří Fára, Miloslava a Jiří Jelínkovi, Tomáš Mazánek, Šárka Mazánková, Mirek Pelikán, Václav Odehnal, Petr Riedl, Karel Stupka, Hana Svobodová, Martin Špetlík, Miroslav Ščerbák a Tomáš Trejbal.

Výstavou uzavírá jeden z nejstarších fotoklubů v republice, založený už v roce 1960 Jiřím Bartošem, další fotorok své činnosti a současně už nahlíží do své budoucnosti. Popřejme do ní jeho členům dobré světlo k zajímavým záběrům a hlavně, aby se fotografováním dál bavili a uklidňovali svou duši, zkrátka fotili pro radost a s radostí. A hejnickému fotoklubu se slavnou minulostí i nadějnou budoucnost. 

Více se o činnosti Jizerského fotoklubu Hejnice dozvíte na www.jfk.cz., případní zájemci o členství zde najdou i kontaktní údaje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest