listopad, 2022

2022ne27listopad(listopad 27)9.00202306leden(leden 6)18.00Betlémská stezka po FrýdlantuFrýdlant město, Frýdlant, Česko(listopad 27) 9.00 - (leden 6) 18.00 Druh akceKoncert,Rodinná akce,Slavnosti,Soutěže,Veřejná akce

962 betlemska stezka frydlant 2022 frydlantsko

Podrobnosti

Ve Frýdlantském výběžku začal advent. V předvánočním čase si můžete udělat výlet do Frýdlantu a projít si Betlémskou stezku, kterou letos podruhé připravilo Město Frýdlant ve spolupráci se svými občany.
Jde o stezku, kterou propojuje na 77 místech města společná věc – betlém v okně, ve výloze, vývěsce nebo třeba na plotě. Betlémy jsou ručně vyráběné, kupované, papírové, dřevěné, různé.
Seznam těch, kteří se zapojili do výzvy Města Frýdlant a do okna, výlohy či na plot si betlém první adventní neděli vystavili, najdete na plánku, který je k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Zajděte si tam pro něj nebo si ho stáhněte zde a vydejte se kdykoli během adventu na cestu po frýdlantské Betlémské stezce. Na mapu se také můžete podívat zde.
Město Frýdlant připravilo k betlémské stezce pro děti také omalovánky betlémů. Vyzvednout si je mohou zdarma v městském kině, v městské knihovně, v muzeu v prvním patře radnice nebo v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Přejeme Vám krásný a klidný advent, třeba i na předvánoční procházce vánočně vyzdobeným a nasvíceným městem po nejrůznějších betlémech Betlémské stezky.
Také bychom rádi zmínili betlémy, které bohužel nepatří do Frýdlantu, ale za zmínku prostě stojí!

Na adresách:
Lázně Libverda 201 –  naleznete dřevěný betlém
Heřmanice v úplném centru obce naproti domu č. p. 29
Pertoltice 182, Závůrkovi – “Ireland”

Mapa zde je zmenšená, ale po rozkliknutí “čtverečku” v pravém horním rohu by se vám měla celá objevit, pokud máte problém, ozvěte se na e-mail: jana.mrnavkova@mu-frydlant.cz.

Místa s betlémem jsou označena hvězdou, krásnou zábavu a příjemný advent vám přeje tým TIC Frýdlant a odboru kultury.

Zdroj: Martina Petrášková, tisková mluvčí města Frýdlant. 

 

Čas

Listopad 27 (Neděle) 9.00 - Leden 6 (Pátek) 18.00

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest