březen, 2022

2022út08březen18.00út21.00Čarostřelec - autorské čtení Jana HorníčkaKlášter Hejnice - Mezinárodní centrum duchovní obnovy, Klášterní 1 463 62 Hejnice Liberecký kraj18.00 - 21.00 Druh akceAutorské čtení,Diskuze,Hejnice,Veřejná akce

084 klaster hejnice carostrelec autirske cteni 2022 frydlantsko

Podrobnosti

V úterý 8. března 2022 jste srdečně zváni do auly hejnického kláštera na autorské čtení Jana Horníčka.

Jan Horníček se narodil v roce 1989 v Rych­nově nad Kněžnou. Vystudoval mate­matické inženýrství a dva roky učil na strojní fakultě; v současné době vyučuje matematiku na střední škole v Hradci Králové. Zájem o humanitní obory – historii, psychologii a filozofii – jej při­vedl k historickým románům. Dosud publikoval pouze časopisecky (Host, Protimluv). Historická detektivka Čarostřelec, se kterou se stal laureátem 25. ročníku Literární ceny Knižního klubu, je jeho knižním debutem.

Cesta z Reichenbergu do Hejnic se klikatí strmým, zalesněným průsmykem. Stmívá se, nad horami vyje a běsní sněhová bouře. Během namáhavé jízdy se v dostavníku seznamují dva muži. Otec Vilém – kněz, který prchá před svou minulostí – a doktor Šulc, podivínský lékař z Vídně. Ti dva mají pramálo společného, brzy se však ukáže, že je dohromady nesvedla náhoda, ale něčí lstivý úklad. Oba vědí až příliš o temném případu svatokrádeže. Pátrání se komplikuje, dva týdny po vyloupení hejnického kostela dojde k sérii krvavých vražd. Souvisí to celé s nebezpečnými intrikami, které splétá místní opat? A co tají bývalý vojenský kaplan z nedalekého Bílého Potoka? Vyšetřování posléze zavleče naše hrdiny hluboko do hor: mezi pytláky a pašeráky, jimž vládne pověstný čarostřelec Tapper. Je mrazivý únor léta Páně 1789.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest