říjen, 2022

2022so01říjen9.05so13.00Doba stvoření 2022 - Via Creatio - pouť z Oldřichova do HejnicOldřichov v Hájích, Vlaková stanice9.05 - 13.00 Druh akceEkologie,Hejnice,Mše,Veřejná akce

813 pout do hejnic doba stvoreni 2022 frydlantsko scaled

Podrobnosti

Milí přátelé,

zveme vás na pouť organizovanou v rámci Doby stvoření 2022. Od 1. září do 4. října slaví křesťané Dobu stvoření (Season of Creation). V roce 1989 Ekumenický patriarchát ustanovil Den modliteb za péči o stvoření (1.9.), který je nyní přijímán širokým ekumenickým společenstvím. Později tato tradice navázala slavením Doby stvoření, ke kterému vyzývá od roku 2018 také papež František.

Půjdeme v sobotu 1. října 2022 od nádraží v Oldřichově v Hájích. Sraz na nádraží v 9.05 hodin – to přijíždí vlak od Raspenavy.
V 8:48 přijíždí vlak od Liberce.

Vyjdeme společně do Oldřichovského sedla, dále půjdeme po Viničné a po Staré poutní cestě do Hejnic. Zde se připojíme ke mši ke sv. Františkovi, kterou bude mít otec Pavel Andrš od 12:00 spolu se sestrami Františkánkami.

Celá trasa měří 9 km, s výšlapem od vlaku do Oldřichovského sedla. 

Po cestě budeme mít sedm zastavení s rozjímáním nad sedmi dny stvoření dle knihy Genesis. A mezi jednotlivými zastaveními půjdeme po krásné cestě, budeme obdivovat Boží stvoření a i diskutovat o tom, co pro něj můžeme prakticky dělat, s využitím EKOvýzev z webu Ekokonverze (https://www.ekokonverze.cz/projekty/).

Budeme tím vlastně navazovat na přednášky o encyklice Laudato Si, které jsme pořádali v době před Covidem.

Těšíme se na setkání s vámi,

Barbora a Petr Hrůšovi

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest