červenec, 2020

2020čt16červenec(červenec 16)12.00ne19(červenec 19)15.00Festival Žijící srdce 2020 v Jindřichovicích pod SmrkemJindřichovice pod Smrkem12.00 - 15.00 (19)(GMT+02:00) Druh akceBeseda,Diskuze,Ekologie,Festival,Koncert,Přednáška,Workshop

Podrobnosti

Druhý ročník festivalu Žijící srdce v Jindřichovicích pod Smrkem

I my jsme se v březnu a dubnu obávali, jak to s letošním festivalem bude, ale věřili jsme, že se bude moci uskutečnit. No a nyní už víme, že se tak i stane, akce o stovkách účastníků jsou přes léto možné (my počítáme s tím, že nás bude do dvou set) a dokonce i rouškování se uvolňuje, takže venku už nejsou nutné. Tudíž by vše mělo proběhnout tak, jak jsme zvyklí z loňska. Jsme rádi, že všechny nejistoty, jež nám komplikovaly přípravy a potenciálním účastníkům znesnadňovaly rozhodnutí o tom, zda koupit lístky, jsou už minulostí.

Loňský festival se podle reakcí návštěvníků vydařil a proto máme na co navazovat – ale také víme, kterým směrem jít dál. Základní koncept zůstane zachován, tedy začneme ve čtvrtek odpoledne a skončíme nedělním obědem. Samozřejmě nás čeká spousta přednášek, například o tom, jak vzít život do svých rukou, o permakultuře, svobodném vzdělávání dětí, stavění z přírodních materiálů a nebo síle, skrývající se v bylinkách. Přednášky budeme prokládat workshopy, to abychom jen neseděli, ale také něco aktivně činili. A to činění může být rukama, tedy můžete se naučit naklepávat kosu či rovnou kosit, vykovat si podkovičku nebo nad plamenem vyrobit skleněný vinutý korálek. Můžete však zapojit i celé tělo třeba při tantře, cvičení jógy, přejití po žhavých uhlících či při pádech důvěry. Spát ale nenecháme ani múzy a tak po večerech budeme poslouchat koncerty folkové, ale i s prvky folklóru a nebo alternativy, popřípadě i specifický meditativní koncert s gongem. A stranou nezůstane ani ten, kdo rád hudbu tvoří, nejen poslouchá. S některými hudebníky bude možné i jamovat a nebo si jen tak s kytarou sednout k ohni.

Věříme tedy, že 16. – 19. července si v Jindřichovicích přijdou na své všichni, které zajímá, „proč tu vlastně jsme“, kteří nejsou na tomto světě pouze chodci, ale také poutníci. Ne, že byste se dozvěděli všeobecný návod na život nebo přesný směr vaší poutě, ale podle svého zaměření půjdete na ty programy, jež vám mohou doplnit střípky právě pro tu vaši životní mozaiku. Z toho důvodu také většina programů probíhá paralelně, tedy vedle dílny zdravých pohybových návyků bude probíhat workshop naklepávání kosy a podobně. Program tedy počítá s tím, že nejsme všichni stejní a chceme od života dostat a naopak světu dát každý něco jiného.

Tak, jak to děláme i při naší Svobodné škole Ronja, kde se rovněž děti dozvídají různé věci podle svého zaměření. Z navržených programů si vybírají právě to své, kam právě směřují a které talenty rozvíjejí. A proto není náhodou, že jedním z cílů festivalu je i podpora Ronji. A to způsobem, kdy dospělí vlastně ve čtyřech dnech „ochutnají“ ten způsob, jakým se děti celý rok v Ronje vzdělávají. Svou účastí na festivalu tedy zároveň podpoříte svobodné, sebeřízené vzdělávání dětí. Festival je totiž benefiční…

Právě proto také v první fázi, téměř do konce června, seženete lístky na Startovači. Tam můžete totiž nejen koupit lístek na celý festival či jen jednotlivé dny, zajistit si veganskou stravu při festivalu či rovnou i ubytování pod střechou (pokud nedáte přednost stanovému městečku), ale najdete tam i možnost „Fandím vám“, kde můžete nějakou částkou přispět i bez toho, že byste na festival nakonec přišli. Tím můžete vy festival a Ronju podpořit. Naopak my chceme také podpořit méně movité návštěvníky a tak máme zlevněné vstupenky pro děti, studenty i důchodce. Za zmínku možná stojí, že pro místní návštěvníky, tedy z Jindřichovic a také z Frýdlantska, umožňujeme po mailové konzultaci koupit vstupenky za poloviční cenu, protože víme, že zdejší kraj právě neoplývá bohatstvím (alespoň co se financí týká). A přitom chceme i místním umožnit podílet se na tom, co se tu děje.

A tak, pokud vás téma „naplnění v životě“ (což je podtitul festivalu Žijící srdce) zaujalo, neváhejte a využijte pár posledních dní k nákupu vstupenek na Startovači. Pokud stále váháte, podívejte se na facebook Žijící srdce, kde najdete i medailonky vystupujících a nebo si najděte upoutávku na Youtube, která vás v necelých třech minutách provede Žijícím skanzenem, kde se festival koná, a přiblíží vám atmosféru toho minulého ročníku.

No a my se budeme těšit, že k nám třeba zavítáte…

Za tým festivalu Žijící srdce
Zbyněk Vlk

Čas

16. 7. 2020 12.00 - 19. 7. 2020 15.00(GMT+02:00)

Místo

Jindřichovice pod Smrkem

Other Events

Get Directions

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest