srpen, 2022

202226srpen18.0023.00Frýdlantsko Franze Kafky 2022 - vernisáž výstavy TitulkyJizerskohorské technické muzeum18.00 - 23.00 Druh akceFestival,Společenská akce,Spolky a sdružení,Veřejná akce,Výstava

659 vernisaz a KUD jizerskohorske technicke muzeum frydlantsko franze kafky 2022 frydlantsko

Podrobnosti

V pátek 26. srpna 2022 ve 18.00 hodin v Jizerskohorském technickém muzeu v Bílém Potoce se uskuteční vernisáž typografické výstavy Titulky doc. MgA. Radka Siduna a Olgy Benešové.

Výstava v rámci letošního druhého ročníku kulturního festivalu Frýdlantsko Franze Kafky bude trvat do 30. září 2022.

Radek Sidun a Olga Benešová připravili pro náš festival sérii satirických plakátů, které jsou zároveň ukázkou české písmové a typografické produkce z písmolijny Briefcase Type. „Na výstavě se mimo jiné dozvíte, jak dlouho kopal manžel tunel z ložnice do hospody, co dělali lékaři psychiatrie v Dobřanech, aby je práce bavila, a co se může stát, když si dospělí hrají na Cirkus Humberto,“ poodhalil obsah výstavy R. Sidun.

Výstava představí typografická písma, která považují autoři za zajímavá a zároveň se aktivně podíleli na jejich vzniku. Radek Sidun je jedním ze zakladatelů písmolijny Briefcase Type, která taková písma distribuuje a vyrábí. Na plakátech najdete i záhadné titulky jako: Dívka nepřišla na rande. Muž čekal 10 dní, než skoro zemřel vysílením. Případně lokální zajímavosti: Opilí Poláci se brodili přes řeku do Česka. Chtěli další alkohol nebo Migrant vlezl do kamionu. Místo v Británii ale skončil v Liberci!

Radek Sidun s Olgou Benešovou a Matyášem Bartoněm jsou autory vizuálního stylu a plakátů festivalu Frýdlantsko Franze Kafky.

doc. MgA. Radek Sidun (1980) se věnuje hlavně písmu a typografii. Je prorektorem pro vnější vztahy a mezinárodní spolupráci na pražské UMPRUM, kterou vystudoval. Pracuje jako konzultant mnoha písmových designérů a písmolijen po celém světě. S Tomášem Brousilem založil písmolijnu Briefcase distribuující písma českých autorů. Je držitelem ocenění v soutěžích European Design Awards, Type Directors Club v New Yorku, Czech Grand Design v Praze.
Více na: www.briefcasetype.com

MgA. Olga Benešová (1980) je grafická designérka. Věnuje se hlavně corporate identity a editorial designu. Od roku 2012 je členkou Studia Marvil. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, po škole spolupracovala se studiem ReDesign a studiem Side2. Je držitelkou Zvláštní ceny poroty Nejkrásnější české knihy a European Design Awards 2009, 2012 a 2013.
Více na: www.marvil.czwww.olgabenesova.cz

Více se o festivalu Frýdlantsko Franze Kafky můžete dočíst zde.

Mediálním partnerem je freedlantsko.eu.

Partnery akce jsou:

 

 

 

Čas

(Pátek) 18.00 - 23.00

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest