červenec, 2023

2023so01červenec9.00ne02(červenec 2)19.00Hejnické slavnosti 2023Hejnice, Hejnice, Liberecký kraj, Česko9.00 - 19.00 (2) Druh akceFestival,Hejnice,Koncert,Pro děti,Rodinná akce,Veřejná akce,Zábava

370 hejnicke slavnosti 2023 frydlantsko

Podrobnosti

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. Tudíž se i v letošním roce opět uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem kostela a Kláštera Hejnice (bývalým hotelem Perun), kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem.
Řemeslný jarmark, lunapark, stánkový prodej, hudební festival a další zábava…
Vstupné pouze na sobotní kulturní program, v neděli je vstup zdarma.
VYSTOUPÍ V SOBOTU:
Láska
Kohout plaší smrt
Cimbal Brothers
Prago Union
Těla
Pavel Čadek
LENNY
O5 a Radeček
Suffering Soul
VYSTOUPÍ V NEDĚLI:
Čiperkové
Petr Lüftner
Sám Sebou
Big´O´Band
Waldovy Matušky
A další kulturní program.
Během dvou letních dnů na počátku prázdnin nabízíme občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků.
Opět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů.
Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Součástí slavností bude i instalovaná výstava fotosoutěže.
Na centrálním místě před bazilikou vznikne veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic.
Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině a také sobotní fotovýlety vrtulníkem po okolí.
Informace o vstupenkách –
na webu www.mestohejnice.cz nebo u paní Zoreníkové na MěÚ Hejnice, tel 483 034 010, vstupenky@mestohejnice.cz
PŘIJĎTE PROŽÍT LETNÍ VÍKEND DO NÁDHERNÉHO PODHŮŘÍ JIZERSKÝCH HOR S NEOPAKOVATELNÝM VÝHLEDEM A POHODOVÝM NÁDECHEM TRADIČNÍ AKCE.

 

Čas

1 (Sobota) 9.00 - 2 (Neděle) 19.00

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest