únor, 2022

2022ne27únor19.00ne20.30(Jak) mluvit s dětmi o válce? Živé vysílání19.00 - 20.30 Druh akceDiskuze,Veřejná akce

138 jak mluvit s detmi o valce 2022

Podrobnosti

(Jak) mluvit s dětmi o válce? | Živé vysílání nejen pro rodiče, skautské vedoucí nebo učitele
Online událost v neděli 27. února od 19 hodin.
S Petrou Wünschovou z Centra LOCIKA, které se zabývá duševním zdravím dětí.
Nejen pro rodiče, skautské vedoucí, učitele a další pracující s dětmi.
Je pravděpodobné, že kolem holek a kluků, ať už jsou mladší či starší, téma války na Ukrajině již proběhlo. Mnozí sledují sociální sítě nebo přímo zpravodajství, jiní chvíli jeli autobusem nebo autem, kde hrálo rádio, dalším doma běžela televize při vypravování do školy. Mohli zažít debatu s vrstevníky, třeba ve skautu nebo ve škole, do níž každý přinesl nějaký střípek a společně se pokoušeli zorientovat. Zprávy o tak závažném a dosud nepředstavitelném dění jsou něčím novým, něčím, co bezprostředně po náročném pandemickém období znovu vnáší nejistotu do jejich života.
Pojďme se připravit na případné dotazy dětí a situace, kdy budou cítit strach, ohrožení, zmatek, nespravedlnost nebo vztek na dospěláky. Pojďme se bavit o tom, jak ošetřit jejich nejistotu a emoce nebo jak povzbudit naději a posilovat laskavost a soucit.
Hostem streamu bude Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, které se dlouhodobě zabývá duševním zdravím kluků a holek a pomáhá dětem a jejich rodičům žít život bez násilí a posilovat zdravé vztahy v rodině.
Rozhovor povede skaut a redaktor Českého rozhlasu Jakub Lucký – Jáma. Dotazy můžete pokládat předem do diskuze v této události nebo přímo během vysílání do komentářů.
Cílem vysílání je podpořit všechny, kdo pracují s dětmi (ve skautském oddíle nebo v mládežnické organizaci, ve škole, na kroužku…) stejně jako rodiče. Jsme tu totiž pro ně a chceme být připraveni.
Živé vysílání můžete sledovat na facebook.com/skaut nebo facebook.com/centrumlocika nebo youtube.com/czskaut. Těšíme se na vás.
Neváhejte událost sdílet s lidmi ve svém okolí, které by téma mohlo zajímat – děkujeme!

Čas

(Neděle) 19.00 - 20.30

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest