srpen, 2022

2022so27srpen15.30so17.00Jan Skácel 100 letKostel Navštívení Panny Marie, Hejnice, Liberecký kraj, Česko15.30 - 17.00(GMT+02:00) Druh akceHejnice,Koncert,Veřejná akce

Podrobnosti

V rámci 66. ročníku Dvořákova festivalu se v sobotu 27. srpna 2022 od 15.30 hodin koná koncert Jan Skácel 100 let.
Koncert se koná pod záštitou R. D. ICLic. Mgr. Pavla Andrše, faráře římskokatolické farnosti Hejnice.
Jan Čenský – recitace
Václav Uhlíř – varhany
Program:

B. M. Černohorský – Toccata C dur, Fuga a moll
J. Zach – Preludium a fuga c moll
J. K. Kuchař – Partita C dur
A. Dvořák – Preludium B dur, Fuga g moll
S. Mach – Fantazie na chorál svatováclavský
J. Strejc – Sonata I. (Preludium, Árie, Toccata rumba)

Jan Čenský herec a moderátor, představitel řady televizních princů a králů. Již od mládí hraje i komediální a vážné dramatické role. V dětství chodil do Chlapeckého sboru Pražského mužského sboru FOK, později se učil knihařem v pražské pobočce kolínských tiskáren a večerně absolvoval Lidovou konzervatoř pro pracující (k jeho učitelům patřil např. Ivan Vyskočil). Byl přijat a vystudoval obor hudebně dramatický na Státní konzervatoři v Praze. Jeho spolužáky v tu doby byli např. Lukáš Vaculík, Gustav Bubník a Ondřej Vetchý, k učitelům patřili Jaroslava Adamová a Václav Hudeček. V době studií zároveň hostoval v pražském Realistickém divadle a v Národním divadle. Před revolucí byl jednou ze známých osobností, které podepsaly petici Několik vět. Od roku 1990 vystupuje také jako moderátor různých společenských akcí. Působí jako lektor herectví a rétoriky.

Václav Uhlíř (*1954) je významný český varhaník, organolog a hudební pedagog. Během studia na HAMU se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. V letech 1983 -2019 působil pedagogicky na pardubické konzervatoři. Od roku 1990 zastává funkci na Biskupství v Hradci Králové funkci diecézního organologa. Od roku 1993 je uměleckým vedoucím hudebního souboru krematoria v Pardubicích. Soustavně se věnuje koncertní činnosti a spolupracuje s různými orchestry, sbory a sólisty. Z jeho četných nahrávek pro Český rozhlas stojí za zmínku zvláště cyklus nahrávek českých historických varhan. Václav Uhlíř se také podílí na organizaci významných kulturních událostí, jako je varhanní festival Vzkříšené varhany nebo Orlicko- kladský varhanní festival. Za dlouholetou službu církvi a zejména péči o varhany v diecézi byl na návrh biskupa Mons. Dominika Duky v roce 2008 oceněn papežem Benediktem XVI. Vyznamenáním Pro Ecclesia et Pontifice.

Čas

27. 8. 2022 15.30 - 17.00(GMT+02:00)

Get Directions

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest