duben, 2023

202314duben19.3022.00Koncert kapely Fanfán Tulipán v CAFÉ Jazzová OsvěžovnaCafé Jazzová Osvěžovna Frýdlant, Kostelní 15, Frýdlant19.30 - 22.00 Druh akceCAFÉ Jazzová osvěžovna,Koncert,Veřejná akce,Zábava

240 koncert jazzova osvezovna duben 2023 frydlantsko

Podrobnosti

V pátek 14. dubna 2023 od 19.30 hodin vás zveme do CAFE JAZZOVÁ OSVĚŽOVNA, již potřetí vystoupí kapela Fanfán Tulipán.

Originální symbióza jazzu, funku, filmové hudby i šansonu s estonským kořením – to je kapela Fanfán Tulipán, nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou.
Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus, která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou saxofonista Martin Forst, pianista Petr Svoboda, basista Martin Gerla a bubeník Šimon Hajdovský. Fanfánovo zatím poslední album GENIUS NOCI vzniklo ve studiu SONO ve spolupráci s Milanem Cimfem a Adamem Karlíkem. Animovaný klip k titulní písni alba byl vybrán do soutěže na festival AniFilm 2020 a singl Genius noci vyšel v limitované edici na vinylu. Magazín Rock&All v recenzi desky napsal: „Jazzové exhibice střídají ambientní krajinky, ale pod hravými ústředními melodiemi se skrývá seriózní řemeslná muzikantská práce.”
Fanfán Tulipán v Osvěžovně vystoupil už dvakrát a rád se do Frýdlantu vrací. Kapela se také představila na festivalech Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu nebo na rumunském festivalu SoundCzech.
Rezervujete na emailu jazzovaosvezovna@gmail.com, nebo ve zprávě na Fb
Vstupné 150,- / studenti 80,-
Těšíme se na Vás,
Stanislav a Magda Křížkovi
CAFÉ Jazzová Osvěžovna
Kostelní 15
Frýdlant
+420 603 179 760

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest