červenec, 2022

2022so02červenec15.30so17.00Mistři svatovítské katedrályKostel Navštívení Panny Marie, Hejnice, Liberecký kraj, Česko15.30 - 17.00 Druh akceHejnice,Koncert,Veřejná akce

465 mistri svatovitske katedraly hejnice cervenec 2022 frydlantsko

Podrobnosti

V rámci 66. ročníku Dvořákova festivalu se v sobotu 2. července 2022 od 15.30 hodin koná koncert Mistři svatovítské katedrály.
MIROSLAV KEJMAR – trubka
JOSEF KŠICA – varhany
VSTUPNÉ 150 Kč
Program:
César Franck – Preludium, fuga a variace
Georg Friedrich Händel – Gloria in excelsis Deo, Largo
Arcangelo Corelli – Lento, Allegro
Franz Schubert – Ave Maria
Girolamo Frescobaldi – Toccata per L´Elevazione
Johann Sebastian Bach – Toccata a fuga d moll BWV 565
Tomaso Albinoni – Adagio
Josef Kšica (*1952) – Toccata – improvizace
Dietrich Buxtehude – Preludium a fuga D dur
Erroll Garner – Misty
Léon Boëllmann – Toccata

Miroslav Kejmar se narodil roku 1941 na Kladně. Studoval na Vojenské hudební škole a ve studiu pokračoval na Pražské konzervatoři a na AMU u prof. Václava Paříka. Jeho dalšími učiteli byli prof. Adolf Scherbaum, Antonín Dokoupil a Stanislav Šimek. Již v době studií hrál v orchestrech Hudebního divadla v Karlíně, Divadla na Vinohradech, ve Filmovém symfonickém orchestru, ale také v řadě orchestrů tanečních – Orchestr Václava Hybše, orchestr Karla Gotta nebo Karla Vlacha. Jeho nástupem do České filharmonie v roce 1970 a s následným postem sólotrumpetisty – to bylo v letech 1972 – 2008 získala Česká filharmonie hudebníka, který se výrazně podílel na celkovém zvuku tohoto významného orchestru. Desítky let patří k nejvýznamnějším českým sólistům. Jako sólový hráč je známý nejen v Evropě, ale i v Japonsku a Miroslava Kejmara doprovázela řada významných orchestrů. Na svém repertoáru má mnoho koncertů od barokní po soudobou hudbu a jeho diskografie obsahuje nejzásadnější díla trumpetové literatury. Nahrávky jsou zaznamenány na labelech významných světových gramofonových společností.Je zakládajícím členem souboru Pražských žesťových sólistů, se který koncertuje již čtvrtou dekádu. V roce 1998 byl přizván ke spolupráci s prestižním souborem “Ten of the best”, který se skládá z deseti nejlepších trumpetistů světa.Miroslav Kejmar je profesorem Pražské konzervatoře. Pedagogicky působí také v Japonsku na tzv. Master class a usedá v porotách mezinárodních žesťových soutěží po celé Evropě.

Josef Kšica, absolvent konservatoře v Brně a Hudební fakulty AMU v Praze, (varhany – prof. Milan Šlechta, prof. Jiřina Pokorná, varhanní improvizace – prof. Jaroslav Vodrážka) působil od roku 1981 jako korepetitor v Pražském mužském sboru (sbormistr M. Košler). V letech 1985 – 1992 byl členem Pražského filharmonického sboru, se kterým podnikl četná zahraniční turné a natočil řadu významných hudebních projektů.V roce 1990 stál u zrodu Pražského komorního sboru, kde působil devět let jako sbormistr, varhaník a korepetitor. Významné je jeho účinkování na zahraničních festivalech v roli cembalisty a varhaníka /Kolín nad Rýnem, Schleswig, Stuttgart, Salzburg, Pesaro, Palermo, Perth/. V neposlední řadě je i cembalistou souboru Ars Instrumentalis Pragensis, se kterým obdržel 1. cenu a zlatou medaili na mezinárodní soutěži v japonské Ósace /1996/. Věnuje se realizacím staré české a světové hudby pro nahrávací společnosti a televizi. Od roku 1999 je varhaníkem a ředitelem kůru katedrály sv. Víta v Praze a sbormistrem Pražského katedrálního sboru.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest