říjen, 2022

2022so01říjen16.00so18.00Na širém moři - Divadlo LampaFrýdlant - Radnice, nám. T. G. Masaryka 37, 464 01 Frýdlant ,Liberecký kraj16.00 - 18.00(GMT+02:00) Druh akceDivadlo,Společenská akce,Veřejná akce

Podrobnosti

V rámci Dne architektury vás CAFé Jazzová Osvěžovna zve 1.října od 16.00 hodin na divadlo Lampa z Prahy představení Slawomira Mrozka Na širém moři v galerii na radnici ve Frýdlantu.
Tři muži – Tlustý, Střední a Malý – plují na prámu uprostřed moře. Zásoby jídla vyčerpali a hrozí jim smrt hlady. Zbývá jediná možnost jak přežít – sníst jedno z nich. Losování zavrhnou, „demokratická“ volba selže. Z této situace startuje groteska slavného polského dramatika Sławomira Mrożka. Během dalšího vývoje děje dojde na všechny představitelné mechanismy manipulace, politického a sociálního inženýrství dotažené do absurdních konců. Hra je plná brilantních dialogů a korunuje ji nečekaná pointa.
Vstupné : zdarma
Den architektury
Procházka začíná ve 14.00 hodin v expozici frýdlantské historie muzea Špitálek připomínkou renesanční radnice a její rekonstrukce z roku 1798. Následná návštěva současné radnice od F. Neumanna zahrnuje také prohlídku nově zrestaurované obřadní síně, krovů a věže.
Po budově současné frýdlantské radnice od Franze Neumanna i o historii původní renesanční radnice provádí a přednáší pedagogové z Gymnázia Frýdlant Zdenka Hrdinová a Jan Hlávka.

 

Get Directions

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest