červenec, 2022

2022so30červenec15.30so17.00Pocta českým skladatelůmKostel Navštívení Panny Marie, Hejnice, Liberecký kraj, Česko15.30 - 17.00 Druh akceHejnice,Koncert,Veřejná akce

578 mistri svatovitske katedraly A5 hejnice cervenec 2022 frydlantsko

Podrobnosti

V rámci 66. ročníku Dvořákova festivalu se v sobotu 30. července 2022 od 15.30 hodin koná koncert Pocta českým skladatelům.
LUKÁŠ MOŤKA – trombon
ALEŠ BÁRTA – varhany
VSTUPNÉ 150 Kč

A. Vivaldi – Sonáta e-moll pro pozoun a varhany / Largo-Allegro-Largo-Allegro/
J. S. Bach – Fuga sopra il Magnificat (BWV 733) pro varhany
G. B. Pergolesi – Sinfonia pro pozoun a varhany / Andante-Allegro con brio-Adagio-Allegro/
A. Dvořák – Preludium D-dur a Fuga g-moll pro varhany
W. Fesch – Sonáta a-moll pro pozoun a varhany / Largo-Alla breve-Allegro//
L. Janáček – Adagio pro varhany
L. Janáček – Postludium z Glagolské mše pro varhany
B. Lynn – Doolallylasticks pro pozoun
O. Mácha – Smuteční toccata pro varhany
O. Mácha – Svatební toccata pro varhany

Lukáš Moťka je vyhledávaným sólovým a komorním hráčem. Vystoupil na mnoha podiích doma i v zahraničí. V současné době spolupracuje s předními českými soubory a je sólo-trombonisou České fi lharmonie. Hru na trombon vystudoval na Konzervatoři Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži a Janáčkově akademii múzických umění v Brně a Akademii múzických umění v Praze. Svá studia si rozšířil také v zahraničí na Konservatorium privatuniversität Wien ve třídě Gabriela Madase. Sólově vystoupil např. s Českou fi lharmonií, Filharmonií Brno, Pražským komorním orchestrem a dalšími. V současnosti se věnuje také pedagogické činnosti jako lektor interpretačních kurzů doma i v zahraničí a jako pedagog Akademie múzických umění v Praze.

Aleš Bárta je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem významných soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci (1982), laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti (1983) a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara (1984). Jako sólista vystupuje s předními symfonickými a komorními orchestry (Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Virtuosi di Praga, Pražský komorní orchestr) a s význačnými sólisty (Josef Suk, Ivan Kusnjer, Sergej Kopčák, Miroslav Kejmar).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest