červen, 2022

2022so25červen17.00so21.00Přednáška Dany Drábové a Ivana RouseJizerskohorské technické muzeum17.00 - 21.00 Druh akceBeseda,Přednáška,Veřejná akce

003 energie civilzace drabova rous 2022 scaled

Podrobnosti

Jizerskohorské technické muzeum vás zve 25. června 2022 od 17 hodin na přednášku Energie a civilizace Dany Drábové a Ivana Rouse.
 Pořadem provází Pavel Šercl.
Vstupenky pouze předprodeji na emailu info@muzeumjizerky.cz (omezená kapacita sálu) cena: 150,-Kč
Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D. Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
Ivan Rous je dokumentátor a pracovník Severočeského muzea v Liberci, autor regionální literatury z Liberecka, autor webových stránek věnovaných technickým památkám Liberecka a v prvé řadě poutavý vypravěč.

Čas

(Sobota) 17.00 - 21.00

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest