srpen, 2022

2022so20srpen19.00so20.30Festival Frýdlantsko France Kafky - Zahájení výstavy Narozeni 1918nám. T. G. Masaryka, Frýdlant, Frýdlant, Česko19.00 - 20.30 Druh akceVeřejná akce,Výstava

666 velkoformatova vystava namesti frydlant 2022 frydlantsko

Podrobnosti

Další akcí pokračuje festival Frýdlantsko France Kafky v sobotu 20. srpna 2022 od 19.00 hodina na náměstí T. G: Masaryka ve Frýdlantu velkoformátovou výstavou Narozeni 1918. Výstava potrvá do 31. srpna 2022.

Výstava velkoplošných portrétů občanů narozených v roce 1918 ozvláštní do konce prázdnin prostor frýdlantského náměstí. Fotografie 25 stoletých seniorů vznikly v roce 2018 v rámci projektu Narozeni 1918, do kterého se sami přihlásili.

„Z portrétovaných osob žije už jen paní Marie Žertová, která má 104 let. I její fotografii na náměstí najdete. Životy ostatních respondentů chceme přiblížit při promítání dokumentárních filmů, které jsme s nimi natočili,“ upřesňuje doprovodný program výstavy její organizátor Pavel Chalupa.

Podle jeho slov příběhy jednotlivých seniorů naplňují kafkovský odkaz v absurditě, kterou v průběhu svých stoletých životů opakovaně zažívali. Jedinečné příběhy zachycuje kromě výstavy a dokumentů také výpravná dvousvazková publikace a audiokniha.

Autoři projektu zdokumentovali osudy dobrovolníků, jejichž život se prolínal s historií československého státu. Zároveň zkoumali fenomén jejich vysokého věku. Podle nejstarší a jediné dosud žijící účastnice projektu Marie Žertové (104) je receptem na stoletý život šťastná, milující a pečující rodina.

Pavel Chalupa
Pavel Chalupa (1963), herec, režisér, dramaturg, dabér a iniciátor mnoha kulturních projektů se širším historickým a společenským přesahem. Žije a pracuje v Praze. Je autorem projektu Narozeni 1918, řadu let vedl festival česko-německo-židovské kultury Devět bran. Je také spoluautorem literárního ocenění Magnesia Litera.

Více se o festivalu Frýdlantsko Franze Kafky můžete dočíst zde.

Mediálním partnerem je freedlantsko.eu.

Partnery akce jsou:

 

 

 

 

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest