tisková_zprávaVe Frýdlantu 31. 10. 2015. S platností k dnešnímu dni podali výpověď čtyři lékaři z chirurgického týmu Nemocnice Frýdlant s.r.o. Přestože to je podstatný výpadek personálu, chirurgické oddělení pod vedením prim. Lukáše Kohoutka zůstává v provozu a za pomoci nových lékařů bude dál poskytovat své služby.

Odchod lékařů souvisí s kampaní, které nemocnice čelí od léta tohoto roku a která má za cíl destabilizovat zaměstnance nemocnice, oslabit její celistvost a vytvořit ve veřejném mínění negativní dojem o naší Nemocnici.

Součástí kampaně jsou, mimo jiné, veřejná prohlášení politiků Libereckého kraje o převzetí naší Nemocnice Frýdlant s.r.o. Krajskou nemocnicí Liberec. Jedná se o naprosto bezohledné chování, které je motivované politickým bojem. Naším cílem je poskytovat kvalitní a adekvátní zdravotní péči pro občany Frýdlantska a proto se politických půtek neúčastníme.

Doplnění chirurgického týmu nebude vůbec jednoduché, nejistota naší Nemocnice vyvolaná hrozbou města o ukončení nájemního vztahu k budovám nevytváří dobrou atmosféru, naopak ztěžuje naši práci a snahu vedení nemocnice získávat nové zaměstnance. V této snaze ale nepolevíme.

Víme, že vyřešení nájemní smlouvy s Městem Frýdlant významně přispěje ke stabilizaci situace Nemocnice a že nad jejím zněním nalezneme shodu. Nadále pracujeme na rozvoji Nemocnice a jsme připraveni investovat naše vlastní prostředky do kvalitní zdravotní péče o občany Frýdlantska. Navzdory neustále se měnícím prohlášením krajských politiků, jejich předvolebních taktik a postranních ekonomických zájmů.

Nemocnice Frýdlant s. r. o. je jediným poskytovatelem akutní lůžkové péče ve Frýdlantském výběžku. V rámci svých oborů chirurgie, gynekologie, vnitřní lékařství a dlouhodobá ošetřovatelská péče disponuje 120 lůžky včetně lůžek dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče a sociálních lůžek. Dalšími součástmi nemocnice jsou oddělení ARO, laboratoř klinické biochemie, radiodiagnostika, rehabilitace s elektroléčbou. Nemocnice poskytuje široké spektrum ambulantních služeb. S 230 pracovníky patří k největším zaměstnavatelům Frýdlantska.

Nemocnice Frýdlant s.r.o. je součástí zdravotnické skupiny EUROCLINICUM GROUP, která zahrnuje síť poliklinik, lékáren a laboratoří, nemocnic a další služby v oblasti zdravotnické péče, což zajišťuje stabilní zázemí, neustálý rozvoj a úzkou spolupráci s dalšími zdravotnickými zařízeními po celé ČR.

EUROCLINICUM a.s.
EUROCLINICUM a.s. je českou akciovou společností působící na českém trhu v oblasti poskytování zdravotních služeb více jak 10 let, zaměstnává aktuálně přes 2000 zaměstnanců a objemem tržeb, které dosahují 1,9 mld. Kč ročně, patří k největším nestátním poskytovatelům zdravotní péče v České Republice. Zdravotnická zařízení skupiny EUROCLINICUM navštěvuje po celé republice více než 500 tisíc pacientů a 320 tisíc zaměstnanců smluvních firem, pro které EUROCLINICUM zajišťuje prémiovou zdravotní péči a pracovně lékařské služby. EUROCLINICUM je tak významným partnerem českých i zahraničních zdravotních pojišťoven. Společnost EUROCLINICUM dlouhodobě působí a aktivně rozvíjí svou činnost ve čtyřech hlavních oblastech zdravotnictví: primární a ambulantní péče, lůžková péče, laboratorní diagnostika a lékárenská činnost.
Společnost EUROCLINICUM a.s. je vlastněna investičním fondem Tuffieh Funds SICAV plc, který založil Jan Blaško v roce 2011. Dalším významným aktivem ve správě Tuffieh Funds je největší tuzemská dopravní a logistická společnost C.S.CARGO. Tuffieh Funds je regulován maltským finančním regulátorem (MFSA) v rámci jednotné legislativy Evropské unie.

Zdroj: Nemocnice Frýdlant

Pin It on Pinterest

Share This