SUPER_BALL-plakat

Freestyle fotbal si za dobu své krátké existence dokázal na celosvětové scéně vydobýt velké jméno. Ale ještě nikdy se nestalo, že by se na jednom místě setkalo více jak 250 hráčů z celého světa. Účastníci ze všech koutů zeměkoule se sjedou do Tipsport areny Liberec poměřit své síly a dovednosti.

SUPER BALL 2014 – 250 hráčů ze 60 zemí světa

Přes 250 nejlepších hráčů z celého světa ukáže svoje umění v Liberci v rámci otevřeného mistrovství světa ve freestyle fotbalu. Nejšílenější triky, neuvěřitelné kreace a nekonečné množství úctyhodných výkonů s použitím pouhého fotbalového míče. To vše bude k vidění na začátku srpna v Tipsport areně Liberec. Každý, co kdy něco v rozvoji Freestyle Fotbalu znamenal, bude sdílet své dovednosti se všemi přítomnými.

Super Ball 2014 navazuje na předchozí a předloňský ročník a je celosvětovou federací F3 považován za nejprestižnější turnaj pro celosvětovou komunitu. Profesionální porota sestavená z legend tohoto sportu, nejlepší hráči světové úrovně a větší počet soutěžních disciplín tvoří unikátní charakter celého turnaje. Tím česká scéna dokazuje, že ve vývoji tohoto sportu zaujala přední místo nejen po organizační, ale také po herní stránce. Česká Freestyle Fotbalová Asociace (ČFFA) vyšle do klání se světovou špičkou své nejlepší hráče jako je například trojnásobný mistr ČR Petr Karásek, česká legenda Jan Krepl a ostatní mladí nadšenci.

Freestyle Fotbal 1  Foto Petr Zbraněk

Od doby, kdy jsem se rozhodl tento sport dostat na vyšší úroveň, uplynulo již 7 let. Ani ve snu mě ale nenapadlo, že bych někdy mohl pořádat turnaj takového formátu, jakými jsou Mistrovství Evropy, světa a nyní i Super Ball. Zároveň mě však mrzí, že jako pořadatel této akce se jí nemohu aktivně účastnit a reprezentovat mou zemi. Tato akce se zapíše do dějin hodně tučným písmem stejně jako každý turnaj, co pořádáme,“ říká zakladatel české Freestyle Fotbalové scény a hlavní organizátor akce Lukáš Škoda, více známý jako Lucaso. V průběhu jednotlivých klání budou na hlavním podiu k vidění exhibiční vystoupení mistrů světa i Evropy ve Footbagu, Frisbee, Yoyování a v dalších dovednostech. Organizátoři spojili síly s místní produkční agenturou P. J. Art a slibují si, že se turnaj stane jednou z největších událostí Freestylových sportů.

V Liberci se představí ti největší hvězdy ve Freestyle Fotbalu

Největším lákadlem pro samotné hráče i diváky je určitě přítomnost těch největších (a to i profesionálních) hvězd světa Freestyle Fotbalu. Setkají se spolu ta nejzvučnější jména, která se přetahují o vysoké příčky každý rok. Jde především o anglického závodníka, který poslední 3 roky sbírá veškeré ocenění Andrewa Hendersona nebo vítěze celosvětového finále Red Bull Street Style Poláka Szymona Skalskiho. Tuto dvojici doplní úřadující jednička ve světovém hodnocení polák Michal Rycaj, japonský reprezentant Kotaro Tokuda, norský obr Tobias, freestylová legenda Pawel Skora nebo maďarský virtuóz Roland Karászi aka Rocco.

Freestyle Fotbal 5  Foto Petr Zbraněk

 

Velká taneční párty v Tipsport areně Liberec

Otevřené mistrovství světa bude trvat od 4. do 9. 8. 2014. V úterý 4. 8. jsou na řadě přípravné soutěže, od 5. do 8. 8. se uskuteční v areálu Sport Park Liberec kvalifikační kola, na která je vstup zdarma. Vrcholem je finálová sobota 9. 8. 2014, kdy se hráči utkají ve všech soutěžních disciplínách. Celým večerem bude provázet hvězda Evropy 2 a známý televizní moderátor Petr Cerha více známý jako Nasty v doprovodu anglického komentáře švédské freestylové legendy Rickarda Sjölandera aka Palle.

Kopání do míče, jak jste ho v životě neviděli, budete moci obdivovat 9. 8. od 17:00. Hned po finálových bojích se návštěvníci turnaje i závodníci budou moci zapojit do velkolepě pojaté taneční afterparty, při které budou přítomné bavit známí DJové a především známý liberecký rapper Paulie Garand. Vstupenky jsou již v předprodeji Ticketpro nebo k zakoupení na místě.

Časový harmonogram:

Pondělí 4. 8. 
10:00 – 18:00 Registrace
19:00 – 20:00 Informační sraz hráčů

Úterý 5. 8.
13:00 – 15:00 Show flow (soutěž o nejlepší průběh kombinací)
15:00 – 16:30 Max 1 (soutěž o variance triků)
16:30 – 19:00 Challenge (soutěž o nejdelší a nejtěžší kombinace)

Středa 6. 8.
13:00 – 18:00 Battle – kvalifikace
18:00 – 20:30 Battle – eliminace

Čtvrtek 7. 8.
13:00 – 16:00 Routine – kvalifikace
16:00 – 18:00 Double Routine – kvalifikace

Pátek 8. 8.
13:00 – 13:30 Battle – doplňující battly
14:00 – 16:00 Battle top 32 hráčů
16:00 – 16:30 Battle dívky
16:30 – 19:00 Sick Three (soutěž o nejlepší kombinaci)

Sobota 9. 8.
17:00 – 17:30 Zahajovací ceremoniál
17:30 – 18:10 Battle – top 16 hráčů
18:15 – 19:05 Routine – finále top 10 hráčů
19:15 – 19:35 Battles – čtvrtfinále
19:45 – 20:10 Double routine – finále
20:25 – 20:35 Battles – semifinále
20:40 – 21:00 Battle – finále dívky
21:15 – 21:20 Battle – o třetí místo
21:30 – 21:35 Battle – finále
21:50 – 22:00 Předávání cen
22:00 – 23:00 Koncert – Paulie Garand
23:00 – ? After party

VSTUPNÉ:

Sezení v sektorech: 150 Kč
Vstupenky můžete zakoupit online zde

Freestyle Fotbal

Stejně jako spoustu jiných sportů tak i nejpopulárnější hra světa si našla svou kreativnější část. Řeč je samozřejmě o fotbalu a jeho volnější odnoži Freestyle Fotbal. I když jsou tyto dva sporty svým původem propojené, mají spolu jen pramálo společného. Míč zůstává, vše ostatní se mění. Není potřeba spoluhráčů, hřišť ani přehnaného vybavení. Jeden člověk, jeden míč, žádné omezení. Právě toto dělá Freestyle Fotbal neodolatelným jak pro mladé hráče, tak pro divácké oko.

Od svého počátku zhruba před 10 lety urazil Freestyle Fotbal dlouhou trasu. Od sady nožiček, hlaviček či ramínek před zápasem přes jednoduché kombinace až po šílené triky, kdy přihlížející nestačí žasnout. Hlavně díky akcím, které pořádají různé společnosti či seskupení, se tento sport dostane více do podvědomí širší masy lidí a může udivovat celý svět.

Právě za tímto účelem u nás vznikla ČFFA (Česká Freestyle Fotbalová Asociace), která se stará o pořádání turnajů, srazů nebo jednotlivých vystoupení. Může se pyšnit například několika ročníky Mistrovství republiky, Mistrovství Evropy 2010, Mistrovství světa 2011 nebo letošním již druhým ročníkem Super Ballu, kdy každý rok je turnaj větší než ten předešlý.

Freestyle není jenom sport. Je to styl života, který si každý volí sám. Freestyle Fotbal – kde fotbal začíná být uměním!

 

Super Ball Disciplíny:

Freestyle Battle – dva hráči s jedním míčem ukazují porotě to nejlepší, co dovedou
Freestyle Rutina – hráč po dobu 2 minut předvádí svoji sestavu s míčem do libovolné hudby
Sick Three – soutěž o nejlepší kombinaci 3 na sebe navazujících triků
Double Rutina – dva hráči synchronizují své vystoupení nebo předvádí společné kombinace

Nové soutěže:

Challenge – pro milovníky rychlých kombinací hráči předvádějí předem určené triky
Show Flow – soutěž pro kompletní freestylery, kteří ovládají veškeré aspekty sportu
Max1 – nejdelší kombinace s použitím největšího počtu triků

Podívejte se na oficiální trailer Super Ballu 2014:

Zdroj: Liberec mě baví

 

Pin It on Pinterest

X
X