20148181435584695

LIBEREC – Prestižní městský závod v americkém San Diegu absolvoval v neděli liberecký profesionální hasič Radek Musil. S číslem 3961 se postavil na náročnou trať půlmaratonu.

Vyrovnat se musel hlavně s klimatickými podmínkami, na které není středoevropan zrovna zvyklý a má tím pádem trochu handicap. „Závod jsem si chtěl hlavně užít, ale od první chvíle jsem věděl, že to bude boj o přežití. Již na startu v 7 hodin jsem se v tamních klimatických podmínkách hodně potil a pak už to jen gradovalo. Dokončil jsem sice v horším čase, než jsem si představoval, ale byl to skutečně extrém,” popsal Radek Musil, který půlmaratón zaběhl s časem 1h 32 min. Závod absolvovalo 6100 závodníků, mezi kterými Radek doběhl na celkovém 121. místě, ve své kategorii 35 – 39 let obsadil 10. místo.

V pátek 22. 8. se zúčastní kvalifikace na Firefighter Combat Challange (obdoba T.F.A.)

Autor / zdroj: Zdenka Štrauchová