fbpx

1

Tradiční, již 12. Heřmanické vánoční sklářské trhy ve sklárně SpiderGlass Josefa Novotného  v Heřmanicích u Frýdlantu začínají v sobotu 6. prosince a pak ještě pokračují 13. a 20. Prosince vždy od 10 do 17 hodin.

Sklárnu  naleznete  na začátku Heřmanic po levé straně silnice.

Na pořadu v příjemně vánočně vyzdobené sklárny je prohlídka sklárny s možností nákupu exkluzivních sklářských výrobků, předvádění ručního tvarování skla nad kahanem, výstava betlémů, ochutnávky značkového piva vína a vystoupení koncertních umělců po celou dobu prodejních trhů. Skvělé vánoční občerstvení je tradičně zajištěno.

Sklářský ateliér se nachází u hranic s Polskem a Německem na severu Čech v malebné vesničce Heřmanice u libereckého Frýdlantu. Ve sklárně je k vidění celý provoz s velkou fusingovou pecí, brusírnou skla a vzorkovny v rekonstruovaných půdních prostorách, z které se stala rozsáhlá galerie ateliérové produkce skla a šperku.

Sklářský ateliér byl založen roku 1990. V počátcích se zabýval návrhy a realizací skleněných interiérů jak v tuzemsku, tak   i v zahraničí. V posledních letech se ateliér specializuje na originální ručně zhotovené skleněné výrobky od nejmenších skleněných šperků (náramky, přívěsky, náušnice atd.) přes užitkové sklo (mísy, vázy, popelníky, svícny, talíře a další) po skleněné monumentální objekty – interiérové plastiky, skleněné stěny    a volné kreativní sklářské variace.

„Hlavním naším technologickým postupem je tzv. spékaní a lehání skla neboli fusing. Používáme vlastní keramické formy, které jsou originální svým designem. Realizace provádí ateliérový designér s občasnou spolupráci externích výtvarníků, zaručující stále nové impulsy v tvorbě návrhů výrobků,“ vysvětlil Josef Novotný, jinak též skvělý muzikant na varhany.

Produkty ateliéru jsou exportovány do evropských zemí   a zámoří (skleněná křtitelnice katedrály v Rotterdamu, světelné rampy hotel v Singapuru, skleněné šperky Francie     a Dubaj, monumentální lustry Dallas USA, skleněný bar hotelu Bogatynia Polsko a další.)

Ateliér Spiderglass realizoval výstavy svých výrobků v galeriích Ronneburg a Gorlitz v Německu, Bogatynia, Luban a Zgorzelec v Polsku, Roden a Coevorden v Holandsku, Marseille ve Francii, Dubaj v Arabských Emirátech.

Viz také: http://spiderglass.cz/

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
485226302 / 739541588

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

Share This
X
X