fbpx

logo frJeden školní rok se v ZŠ, ZUŠ a MŠ, Frýdlant blíží ke konci a nový, 2015 – 2016 již teď připravujeme. Tak zatím jen základní informace.

Mateřská škola v letošním roce zaznamenala pokles žádostí o umístění 3 letých dětí. Děti mladší budou přijímány v průběhu celého školního roku v měsíci, kdy dosáhnout tří let. I přes nižší počet přijatých dětí nebude provoz žádné budovy mateřské školy včetně elokovaného pracoviště v ZŠ Bělíkova přerušen ani omezen. 

Základní škola naopak posílí v počtu přijatých žáků do 1. tříd, letos do školy nastoupí po několika letech zase více než stovka dětí, celkem 105. Narůst počtu byl ovlivněn zájmem rodičů o zapsání dětí do naší školy z okolních obcí. Po několika letech budeme otevírat celkem 5 tříd (v předchozích 5 let to byly obvykle 3, někdy 4 třídy). Předpokládáme umístění dvou tříd na pracoviště ZŠ v ulici Bělíkova, dvou tříd na pracoviště ZŠ v ulici Husova a jedné třídy na pracoviště ZŠ v ulici Purkyňova. Rozmístění jsme volili dle prostorových možností školy a přání rodičů, ne všem ale můžeme vyhovět beze zbytku s ohledem na naplněnost tříd. Posilou budou žáci i z okolních malotřídek, kteří převážně nastoupí do 6. ročníků.

Základní umělecká škola bude dál svoji činnost v oblasti hudební, výtvarné a literárně dramatické vykonávat ve stávající budově v Nádražní ulici. V těchto dnech probíhají zápisy do jednotlivých oborů.

Školní družiny jsou umístěny na jednotlivých pracovištích ZŠ s tím, že do nich budou přednostně přijímané děti 1. a 2. tříd. Starší děti po naplnění kapacity budou mít k dispozici umístění do školní družiny v domě dětí a mládeže naší školy.

Dům dětí a mládeže připravuje i pro příští rok velké množství zájmových kroužků, které budou zahájeny již v září, oproti předchozím letům, kdy kroužky startovaly od října.

Rodiče budoucích prvňáčků a přestupujících žáků z okolních škol získají informace ještě na schůzce 29. 6. od 16 hodin na pracovištích ZŠ. Kromě informace třídních učitelů o potřebných pomůckách do výuky a akcích školy, budou mít možnost vyplnit přihlášku do školní družiny, případně do zájmových kroužků a získají informace o možnosti stravování ve Školní jídelně, která je samostatným subjektem.

Mgr. Věra Dunajčíková , ředitelka školy

Pin It on Pinterest

Share This
X
X

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close