V sobotu 23. července 2016 oslavil Sbor dobrovolných hasičů Frýdlant – Větrov 140. výročí svého založení. V prostorách hasičské zbrojnice na Větrově v Dlouhé ulici připravili členové sboru pro návštěvníky v rámci oslav ukázku techniky, spanilou jízdu hasičských vozů, ukázku vyproštění z havarovaných vozidel, ukázku hašení vozidla či řezání vodním paprskem. Děti potěšilo oblíbené běhání pěnou.

Větrov 6Oslavy provázelo slunečné počasí. Dopolední hodiny byly ve znamení oficiálního setkání členů SDH Frýdlant – Větrov,  SDH Frýdlant, vedení města Frýdlant a také například současných i bývalých zástupců Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Všichni zúčastnění dostali pamětní listy, hasiči si pak od vedení Frýdlantu převzali k výročí novou sekačku. Odpolední program byl potom určen veřejnosti. V jeho úvodu se všechny přítomné hasičské vozy z Frýdlantu, okolních měst a obcí, Liberce nebo třeba polské Sienawky, vydaly na spanilou jízdu Frýdlantem. Další program se pak odehrával v okolí hasičské zbrojnice na Větrově. Na řadě ukázek se podíleli vedle Větrovských i dobrovolní hasiči z Frýdlantu, řezání vodním paprskem se ujali profesionálové z Liberce.

„Chtěl bych hasičům z Větrova poděkovat. Nejen za to, jak na výbornou připravili oslavy, ale hlavně za jejich práci. Věřím, že se jejich členská základna bude rozrůstat a že budou lidem ve Frýdlantu pomáhat ještě hezkou řádku desetiletí,“ podotkl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Pokračování a fotogalerii naleznete ZDE

Martina Petrášková

Pin It on Pinterest

Share This
X
X