fbpx

Sestava 1Zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky 2017 můžete již pošesté pomoci Jizerských horám. Sestavila ho Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor z nejlepších snímků fotografické soutěže. V letošním roce bude výtěžek věnován na obnovu rašeliniště v přírodní rezervaci Nová louka a na opravy turi­stických stezek v Jizerských horách. „Naším dlouhodobým cílem bylo nejen vydávat kalendář pro všechny milovníky Jizerských hor, ale zároveň tomuto pohoří pomoci. A jsem přesvědčen, že se povedlo obě věci skloubit. Lidé si mohou přinést domů pěkné fotografie ve formě kalendáře a zároveň přispějí na dobrou věc,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Nástěnné kalendáře ve formátu A2 jsou za 300,- Kč k dostání v infocentrech v Liberci, Bedřichově, Josefově Dole, Tanvaldu a Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Zároveň je můžete objednávat u nadace telefonicky (605 701 503), emailem jizerky@ecn.cz nebo osobně v liberecké kanceláři Matoušova 453/21. Při zasílání poštou je potřebné přičíst ještě 100,- Kč na poštovné a balné. V minulosti pomohl výtěžek z prodeje kalendářů například s výsadbou necelých 84 000 sazeniček buků, dubů a jedlí, dále pak s revitalizací toku Smědé a vybudování rybího přechodu v jeho horní části nebo obnovou návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Za dobu konání fotografické soutěže bylo celkově vytištěno již 7 000 kalendářů. Jen v loňském roce nechala nadace zhotovit 1 400 kusů a ty byly rozebrány prakticky do posledního. „Vzhledem k velikému zájmu jsme se letos rozhodli náklad ještě navýšit. Lidé oceňují nejen nádherné snímky, ale i to že je sestaven z fotografií různých autorů a každý má trochu jiné nahlížení na Jizerské hory,“ přiblížil Petrovský.

Fotografická soutěž, ze které kalendář vzniká, se konala již pošesté a v letošním ročníku vybírala odborná porota z celkem 222 snímků od 64 autorů. Z širšího výběru vznikla putovní výstava, která je po celý listopad k vidění v OC Forum Liberec. Jeden snímek si zvolila také široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování, které probíhalo po celou dobu letních prázdnin. Fotografie zavedou návštěvníky výstavy na nejrůznější zákoutí Jizerských hor, nabízí pohledy tradiční i zcela neznámé ve všech ročních obdobích. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a autorů každým rokem přibývá. „Zájem o soutěž každým rokem stoupá, což mě těší. Kvalita snímků neustále narůstá a porota to má čím dál tím těžší. Věřím, že krásné pohledy na toto pohoří podpoří i zájem o jejich ochranu,“ doplňuje ředitel nadace.

 

 

Více informací: Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,

                                   tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Pin It on Pinterest

Share This
X
X