fbpx

Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic II. a III. tříd. Začátkem června letošního roku podepsal se Státním fondem dopravní infrastruktury smlouvu, která zaručuje kraji dotaci ve výši 122,355 mil. Kč. Za tyto finanční prostředky chce kraj zrekonstruovat celkem 22 silnic. Dalších 27 staveb zahajovaných v letošním roce v celkovém objemu 230 mil. Kč je hrazeno z rozpočtu Libereckého kraje. Celkem 9 akcí za 420 mil. Kč je spolufinancováno z programů Interegg a IROP.

Rada Libereckého kraje na svém včerejším zasedání rozhodla o výběru zhotovitelů u sedmi akcí. Jedná se například o rekonstrukce silnice II/283 v úseku Turnov – Bělá, silnice II/278 Hamr na Jezeře – Stráž pod Ralskem, silnice III/29056 v Pasekách nad Jizerou, silnice III/26833 v Srní u České Lípy nebo silnice III/2601 v Zahrádkách u České Lípy. „V současné době máme zahájena nebo již ukončena výběrová řízení na zhotovitele 47 staveb, dalších 11 akcí je pod smlouvou z loňského roku. Celkem plánujeme zrekonstruovat 69 úseků silnic za 807 mil. Kč,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. „Částka 364 mil. Kč půjde z krajského rozpočtu, 150 mil. Kč z Integrovaného operačního programu, dalších 122 mil. Kč je ze Státního fondu dopravní infrastruktury a 171 mil. Kč z programu Interreg,“ pokračuje náměstek.

Kromě rekonstrukcí čtyř úseků krajských silnic na Frýdlantsku, které jsou součástí projektu „Od zámku Frýdlant k zámku Czocha“, a rekonstrukce silnice II. třídy v Oknech na Českolipsku, která je spolufinancována z IROPu, se rovněž již pracuje na opravě deformace vozovky silnice II/262 v České Lípě, na rekonstrukce silnice II/290 v Bílém Potoce, stavební práce probíhají i na silnicích III/29022 Hrabětice – Josefův Důl, III/29011 Ludvíkov – Nové Město pod Smrkem, pracuje se i na rekonstrukci mostu v Rovensku pod Troskami nebo rekonstrukci silnice III/2719 v Hrádku nad Nisou. Během léta zahájí kraj modernizaci dalších tří akcí z IROPu. Konkrétně se jedná o výstavbu okružních křižovatek v Semilech, dále o rekonstrukce silnice II. třídy v Jablonném v Podještědí a v Jilemnici.

V letošním roce se předpokládá již pouze zahájení posledního výběrového řízení na zhotovitele stavby a to rekonstrukce opěrné zdi na silnici III/27243 ve Zdislavě.

„Pracovat na silnicích se bude po celém Libereckém kraji. Snažíme se opravované úseky neuzavírat úplně, ale jen částečně. Samozřejmě na všech místech to způsob rekonstrukce vozovek nedovolí. Řidičům se za komplikace a zdržení omlouváme, pro jejich bezpečnost je to ale nezbytné,“ dodává hejtman Martin Půta.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

Zdroj: Liberecký kraj

Pin It on Pinterest

Share This
X
X