LIBERECKO – Dva střety vozidel s dětmi dokumentují dopravní policisté. 

Ve středu krátce před osmou hodinou ranní se dostatečně nevěnoval řízení 74letý řidič osobního vozidla značky Renault Clio, který projížděl ve Frýdlantu po Fugnerově ulici ve směru od centra na ulici Novoměstskou a nedal přednost po vyznačeném přechodu přecházejícím chodcům. V té době se na přechodu nacházel i dvouletý chlapec se svou maminkou a než tato dvojice stačila dojít na druhou stranu ulice, došlo ke střetu malého chlapce s levou přední částí renaultu. Hoch přitom utrpěl povrchové poranění hlavy, se kterým ho přivolaní  zdravotníci zdravotnické záchranné služby převezli na vyšetření do liberecké nemocnice.

Ve stejný den se ocitl v ohrožení i devítiletý chlapec, který v Chrastavě ve Frýdlantské ulici vběhl náhle z chodníku přímo do jízdní dráhy projíždějícímu vozidlu značky Škoda Yeti. Jeho řidič v té chvíli dělal, co mohl, aby se chlapci vyhnul, nicméně ho nakonec zachytil zpětným  zrcátkem. Roztržitý hoch následně upadl na silnici a zdravotníci ho spíše z preventivních důvodů převezli na ošetření rovněž do Krajské liberecké nemocnice.

V Chrastavě mohl za nehodu nepozorný chlapec a v souvislosti s tímto případem je třeba zdůraznit, že s nadcházejícími letními prázdninami, by měli být řidiči na silnici obvzlášť ostražití a myslet na to, že se děti v silničním provozu  chovají někdy velmi neopatrně. Další naše upozornění směřuje k rodičům, které prosíme o to, aby své děti poučili o tom, jak se mají v blízkosti silničních komunikací a na nich chovat.

28. 6. 2017
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Zdroj: Policie ČR

Pin It on Pinterest