LIBERECKO – Zmocnil se cizího vozidla a pod vlivem alkoholu a drog ujížděl 47letý recidivista před policisty z Nového Města pod Smrkem směrem na Frýdlant. 

O pořádný rozruch v Novém Městě pod Smrkem se počátkem tohoto týdne postaral 47letý recidivista. Opakovaně v minulosti trestaný muž se sešel se svým známým v jednom z barů v centru Nového Města pod Smrkem. Po krátkém rozhovoru využil 47letý muž chvíle, kdy si jeho známý odskočil na toaletu a přitom ponechal na stole  klíče od osobního vozidla VW Golf. Klíče si vzal a po chvíli usedal do vozidla, které stálo zaparkované přímo před barem. Jak muž později policistům uvedl, důvod proč si vozidlo vzal, byl prostý. Chtěl své známé odvézt do Frýdlantu dárky k Vánocům. Poté chtěl vozidlo zpět vrátit svému známému, aniž by si něčeho všiml.

Muž se vydal na cestu přes náměstí, do ulice Myslbekova, směrem ke kostelu. Zde si však všiml, že má v patách policejní hlídku. Policisté z Nového Města pod Smrkem právě v centru města vykonávali dohled nad veřejným pořádkem.  Policisté chtěli vozidlo zastavit předepsaným způsobem, muž za volantem však výzvy k zastavení vozidla vůbec nerespektoval a začal před policejní hlídkou ujíždět ve směru na Frýdlant. Nejen, že muž nerespektoval dopravní značení a vážně ohrožoval svojí jízdou ostatní účastníky silničního provozu, ale výrazně překračoval i rychlost v obci, která byla místy více jak 120 km/h. Mezitím však majitel vozidla kontaktoval Policii ČR. Policisté vozidlo pronásledovali až k ulici Žižkova, kde nad garážemi, ve chvíli, kdy se chtěl vracet zpět do města, dostal s vozidlem v zatáčce smyk a udělal tzv. „hodiny“, po kterých zůstalo vozidlo stát. Tady už věděl, že nemá před policisty šanci, přesto odmítal z vozidla vystoupit a kladl aktivní odpor. Policistům bylo vzápětí  jasné proč a také proč měl muž před nimi tolik naspěch. Nejen, že bez dovolení užil neoprávněně vozidlo, které mu neříkalo „pane“, ale i orientační dechová zkouška na alkohol a následně i orientační test na drogy, které u něj policisté provedli, ukázali své. Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s naměřenou hodnotou do 0,5 promile a orientační test na drogy byl pozitivní na látku pervitin. To však ještě nebyly všechny důvody, proč se snažil policistům ujet. Muž navíc neměl za volantem co dělat. Měl vysloven rozhodnutím Okresního soudu v Liberci zákaz řízení motorových vozidel platný pro všechny skupiny až do října roku 2018. Vozidlo, které vzal svému známému, mělo hodnotu 25 tisíc korun a naštěstí pojízdné a nepoškozené bylo navráceno zpět jeho majiteli.

Zbytek večera tak zkušený recidivista skončil v jemu důvěrně známém prostředí, v policejní cele. Následujícího dne mu policisté z obvodního oddělení Nové Město pod Smrkem sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinů „neoprávněné užívání cizí věci“ a „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“, za což mu hrozí v případě pravomocného odsouzení až dvouletý trest odnětí svobody. Policisté zároveň dali soudu návrh na vzetí muže do vazby. V tomto případě se soudce s návrhem ztotožnil a muž je nyní trestně  stíhán vazebně.
1.12.2017
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Zdroj: Policie ČR

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 2)
[pt_view id=“b74251faj2″]
[pt_view id=“673d3cctsq“]
[pt_view id=“b6ea8f194d“]
[pt_view id=“b90a221j8l“]
[pt_view id=“f3784a8dor“]
[pt_view id=“76600d0f1w“]

Pin It on Pinterest

X
X