Jedinečný zážitek si v neděli po obědě mohli užít návštěvníci Dne otevřených dveří na květinové farmě pod Smrkem. Brány svého malebného pozemku otevřela majitelka Lamya Zítková.

U vstupu čekalo návštěvníky drobné občerstvení. K zakoupení byly koláčky, káva, voda. V neposlední řadě bylo možno koupit čerstvě nastříhané, do nádherných kytic uvázané květiny. Hostitelka provedla přítomné květinovými záhony, mezi kterými vyprávěla o svých nelehkých začátcích v Jindřichovicích s chovem koz a výrobou sýra.  O tom, proč se nakonec rozhodla vydat v roce 2018 cestou pěstitelskou a proč si pro své podnikání vybrala lokání pěstování květin.

Pozemky květové farmy jsou nádherné, je zde vidět tvrdá práce paní majitelky i rozmary přírody. Některé záhony jsou plné rozkvetlých květů, jiné jsou již odkvetlé nebo sklizené a další čekají na nové osázení. Během slunného a teplého odpoledne si farmu, skleník, fóliovník a sušárnu prohlédlo kolem dvou stovek zvědavých návštěvníků.

Denisa Nedvídková

Pro Květinovou farmu pod Smrkem nafotil Petr Bíma,  www.freedlantsko.euwww.reklama-frydlant.cz

 

 

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více
Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Ondřej Vetchý zavítal do Kunratic / Fotoreportáž

Obec Kunratice se dne 28. února 2024 stala hostitelem významné kulturní události, která přilákala více než 150 diváků do místního kulturního domu. Tato výjimečná akce, nazvaná "Přijede k nám Ondřej Vetchý", představila jednoho z nejuznávanějších českých herců, pana...

číst více

Pin It on Pinterest