V závazném výsledku referenda o přerušení spolupráce Horní Řasnice s firmou W.E.B Větrná energie hlasovalo 53 % těch, kteří přišli k referendu, ANO. Vyjádřili tak svou vůli, aby zastupitelstvo přerušilo spolupráci s tímto konkrétním investorem. Obec tak podle investora musí vypovědět vzájemnou smlouvu o spolupráci. To také znamená, že je investor nucen vyúčtovat obci Horní Řasnice zmařené náklady.

„Ráda bych ocenila, že občané aktivně vyjádřili svou vůli, ovšem zároveň ale považuji za znepokojivé, jakou roli v jejich rozhodování sehrála série nepřesností, ale i naprostých mýtů, která v posledních týdnech opanovala mediální prostor i diskuzi v obci,” uvedla k výsledku referenda jednatelka společnosti W.E.B Větrná energie Michaela Lužová.

„Samotný projekt Větrného parku Řasnice nekončí. Sedm z plánovaných devíti větrníků stojí na území dalších dvou obcí, se kterými budeme nadále intenzivně spolupracovat. Zakládáme si na tom, že jsme dobrým sousedem, který otevřeně komunikuje a za vybudování elektráren vždy nabízí férové odměny či bonusy. Projekt bude nadále postupovat podle všech dohod i požadavků státu a se vší ohleduplností vůči místním obyvatelům,” nastiňuje další budoucnost projektu Lužová.
 
„Velká škoda! Lidem v Horní Řasnici se bohužel nepodařilo vysvětlit, že moderní, efektivní větrné elektrárny jsou lepší, než plyn od Putina. Přitom můžou pomoci jim i nám všem k čisté a cenově dostupné elektřině, zaměstnanosti i od závislosti na Rusku. Šest otáček moderní větrné elektrárny trvá asi půl minuty a zajistí elektřinu průměrné domácnosti na celý den. Oceňuju práci starosty, který ustál tlak a dokázal hájit férovou nabídku jedné z nejzkušenějších firem v oboru před svými voliči,” řekl Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie  
 
Vratislav Vozník
senior PR manažer
ShrtCut Studio s.r.o.
www.shrtcut.cz
Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Obec Višňová pokračuje v rozvoji návsi

Začátkem července začnou probíhat zemní práce na odstavné a parkovací ploše ze zasakovacích dílců v okolí stávajícího altánu na návsi ve Višňové. Stavebními úpravami vznikne 10 parkovacích míst pro automobily s umístěním nabíjecí stanice pro elektromobily a další...

číst více

Pin It on Pinterest