Noc kostelů je každoroční akce, která si klade za cíl umožnit široké veřejnosti neformální a bezprostřední setkání s křesťanstvím.

Během této události jsou v podvečerních a nočních hodinách otevřeny pro veřejnost vybrané kostely různých křesťanských denominací. Návštěvníci se zde mohou těšit na bezplatné koncerty, komentované prohlídky, workshopy či divadelní představení, které jim pomohou lépe poznat a porozumět křesťanskému náboženství.

Letošní ročník Noci kostelů je jubilejní, patnáctý. Koná se po celé České republice, včetně Frýdlantského výběžku, v pátek 2. června 2023. Motto, které provází tento ročník je „Po světle dne totiž nastupuje NOC, kdežto žádné zlo nepřemůže moudrost.“

I letos budou návštěvníci mít možnost prozkoumávat a obdivovat duchovní a umělecké poklady křesťanství ve stovkách otevřených kostelů. 

Otevřené kostely v Libereckém kraji naleznete zde: Noc kostelů.

Fotografie: Petr Bíma

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

Ve Višňové ukázali podstávkové domy / Fotoreportáž

V neděli 26.května se Obec Višňová společně s některými majiteli podstávkových, či hrázděných domů poprvé připojila k projektu „Den otevřených podstávkových domů“, který každoročně pořádá a zajišťuje Nadace Umgebindehaus sídlící v Německu. Vše začalo ve Vísce, kde si...

číst více

Pin It on Pinterest