Multiinstrumentalista Tomáš Najbrt nadchnul posluchače ve Frýdlantském výběžku

V neděli 6. 4. se v evangelickém kostele v Novém Městě pod Smrkem rozezněly tóny středověkých hudebních nástrojů. O své umění se přijel podělit multiinstrumentalista Tomáš Najbrt.

Divákům představil chamuleau, kravský roh, šofar, šalmaj, bisernicu, citeru, niněru, harfu, středověké dudy a mnoho dalších nástrojů, pocházející z historie. Zazněla zde hudba starých mistrů, písně středověkých  trubadůrů i popěvky potulných lidových muzikantů. Při koncertě nechyběly ani ukázky z jeho vlastní současné tvorby. Představení uzavřel neformální rozhovor s umělcem. Zde pak byla nabídnuta přítomným divákům i možnost některé hudební nástroje osobně rozehrát. 

Tomáš Najbrt pokračoval ve frýdlantském výběžku i vzdělávacími koncerty pro děti v ZŠ a MŠ Raspenava, v ZUŠ Nové Město pod Smrkem a v ZŠ a MŠ Dětřichov. Děkujeme za toto setkání s vzácným člověkem a hudbou našich předků.

Evangelíci pod Smrkem
Základní a mateřská škola v Raspenavě | ZŠ a MŠ Raspenava
ZŠ a MŠ Dětřichov |

Pro pořadatele nafotil Petr Bíma, www.freedlantsko.eu, www.reklama-frydlant.cz, www.bima.cz

 

V rámci akce Ukliďme Česko bylo uklizeno i Peklo

V rámci akce Ukliďme Česko bylo uklizeno i Peklo

RASPENAVA - Myšleno je samozřejmě nikoli místo pro zhýralé a zaprodané duše, ale malá osada na samém severu České republiky v přírodním parku Peklo.Obyvatelé, chalupáři, rekreanti a příznivci osady Peklo spadající do působnosti města Raspenavy v rámci celostátní akce...

číst více
Česko svítí modře

Česko svítí modře

Česko svítí modřeOd roku 2014 pořádá Platforma Naděje pro Autismus celorepublikovou osvětou kampaň "Česko svítí modře" ke zvýšení povědomí společnosti o podstatě autismu a života s ním.Kampaň obvykle trvá celý duben, začíná 2. dubnem, který OSN...

číst více

Pin It on Pinterest